KONST / Litografier / Färglitografi 7278165
nr 727 8165
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Färglitografi , Bengt Lindström (1925-2008), Ansikte, 1/99, signerad, motivets mått: 74x53
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 28 november 2011
kl 18:53:48
800 kr
1.100 kr
900 kr
1.000 kr
1.200 kr
1.500 kr
1.400 kr
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström